Güzel Sözler ve Anlamlı Mesajlar

Güzel sözler arıyorsanız doğru sayfadasınız. Bu sayfada arkadaşınız, sevgiliniz veya ailenize gönderebileceğiniz anlamlı en güzel sözler ve mesajlar bulacaksınız. Buradaki en güzel sözler ve güzel mesajlar başka sitelerde bulamayacağınız özgün sözlerdir, yani tamamen orijinaldir. Göndereceğiniz kişinin çok hoşuna gideceğine emin olabilirsiniz. Sizden isteğimiz bu anlamlı ve güzel sözler sayfasını sosyal medyada paylaşmanız.

En Güzel Sözler ve Anlamlı Mesajlar

Aşağıda en güzel aşk sözleri, anlamlı sözler ve felsefi sözler başlıklarını bulacaksınız. Menüden istediğiniz linke tıklayarak hızlıca aradığınıza ulaşabilirsiniz.

En Güzel Aşk Sözleri

Bu başlık altında en güzel aşk sözleri ve aşk mesajları bulacaksınız. Bu en güzel aşk mesajları başka sitede yoktur.

Seni gördüğümde tanışmaya korkuyordum. Seninle tanıştığımda öpmeye korkuyordum. Seni öptüğümde sevmeye korkuyordum. Ve şimdi seni seviyorum ve kaybetmeye korkuyorum.

Zaman bekleyenler için çok yavaş, korkanlar için çok hızlı, yas tutanlar için çok uzun, mutlu olanlar için çok kısadır. Fakat sevenler için zaman sonsuzdur.

Sana bakıyorum ve hayatımın geri kalanını görüyorum.

Gerçekten aşık olduğunuzu içinde bulunduğunuz gerçekliğin rüyalarınızdan daha iyi olduğunu anladığınızda anlarsınız.

Birisi tarafından sevilmek ise güç verir, birisini sevmek ise cesaret.

Seni her düşündüğümde bir çiçeğim olsaydı, bahçemde sonsuza kadar yürürdüm.

Okulda bize öğretmedikleri şeylerin listesini yapıyorum. Okulda birini sevmeyi öğretmiyorlar. Ünlü biri olmayı öğretmiyorlar. Nasıl zengin veya nasıl fakir olunduğunu öğretmiyorlar. Artık sevmediğimiz birini nasıl bırakacağımızı öğretmiyorlar. Başkasının aklımdan neler geçtiğini nasıl anlayacağımızı öğretmiyorlar. Ölmekte olan birine neler dememiz gerektiğini öğretmiyorlar. Gerçekten bilmemiz gereken hiçbir şeyi bize öğretmiyorlar.

Aşk hiçbir zaman doğal yollarla ölmez. O ölür çünkü biz onun kaynağını nasıl besleyeceğimizi bilmeyiz. Aşk körlükten, hatalardan ve aldatmalardan dolayı ölür. Aşk hastalıktan ve yaralardan; yıpranmadan, kurumadan, kararmadan dolayı ölür.

En güzel sözler sayfamızı beğendiyseniz sayfamızı arkadaşlarınızla paylaşır mısınız?

Aşk birine ihtiyaç duymaktır. Onun kötü özelliklerine katlanmaktır çünkü o sizi bir şekilde tamamlamaktadır.

Her şeyi, anladığım her şeyi, yalnızca ama yalnızca aşk sayesinde anlıyorum.

Seni şu an sevdiğimden daha fazla sevemeyeceğime yemin edebilirdim fakat biliyorum ki yarın daha fazla seveceğim.

Bazı kadınlar erkeklerin peşinden gider ve bazı kadınlar rüyalarının. Eğer hangisinin peşinde koşmanız gerekti konusunda kararsızsanız unutmayın ki kariyeriniz bir gün uyanıp size artık sizi sevmediğini söylemeyecek.

Aşk alev almış bir arkadaşlıktır. Aşk anlayış, karşılıklı güven, paylaşım ve affetmedir. İyi ve kötü zamanlarda sadakattir. Aşk kusursuzluğu aramaz ve insani zayıflıkları hoş görür.

Nasıl, ne zaman ve neden olduğunu bilmeden seni seviyorum. Seni herhangi kompleksiz ve kibirsiz, olduğu gibi seviyorum. Seni seviyorum çünkü bundan başka bir şey bilmiyorum.

İki temel motive edici faktör vardır: korku ve aşk. Korktuğumuzda, hayattan kaçarız. Aşık olduğumuzda hayatın sunduğu her şeye tutku, heyecan ve kabul ile kalbimizi açarız. Öncelikle kendimizi sevmeyi öğrenmeliyiz, tüm görkem ve kusurumuzla. Eğer kendimizi sevemezsek, başkasını sevme yeteneğimizi ortaya çıkaramayız. Evrim ve daha iyi bir dünya için gereken umut hayata sarılan insanların korkusuzluğuna ve açık kalpli tasavvuruna başlıdır.

En Güzel Anlamlı Mesajlar

Hayatınızda iki önemli gün vardır. Birisi doğduğunuz, diğeri ise niçin doğduğunuzu anladığınız gün.

En güzel insanlar yenilgiyi, acıyı, mücadeleyi, kaybetmeyi yaşamış ve girdikleri çukurdan çıkmayı başarmış insanlardır.

Eğer bir şeyi basitçe anlatamıyorsan, onu yeterince anlamamışsın demektir.

Her şeyin güzel bir yönü vardır fakat herkes bunu göremez.

Dünyadaki en iyi ve güzel şeyler ne görülebilir ne de dokunabilir. Onlar yalnızca kalben hissedilir.

Yaşadığım her gün Allah’ın bir lütfudur bana. Ben her günü yeni bir başlangıç olarak görürüm ve her şey güzeldir bana.

Yatağımızın altında canavar aramayı bıraktığımız gün, canavarın içinde olduğunu anladığımız gündür.

Kadınların zayıflığı konusunda saplantılı bir tutum takınan kültür kadın güzelliği konusunda değil kadının itaatkar olması gerektiği konusunda takıntılıdır. Diyet, kadın tarihinde en etkili siyasi yatıştırıcıdır.

Her şeydeki güzelliği görme fırsatını kaçırmayın çünkü güzellik Allah’ın el yazısıdır.

Buradaki çok güzel sözler ve anlamlı sözleri sevdiklerinizle paylaşırsanız onları mutlu edebilirsiniz. Sayfamızın linkini de sosyal medya hesaplarınızda paylaşırsanız bizi mutlu edersiniz. Teşekkürler.

Dönüp bir etrafınıza bakın ve gördüğünüz güzellikten dolayı mutlu olun.

Gençler mutludur çünkü güzel olanı görme yetenekleri vardır. Güzel olanı görme yeteneği olan kimse yaşlanmaz.

Ağlamak basit kadınların işidir. Güzel kadınlar alışverişe giderler.

Korku geçmişe odaklanmamıza ve gelecek hakkında endişelenmenize yol açar. Eğer korkumuzu kabullenirsek, şu an için bir sıkıntımız olmadığını anlarız. Şu an, bugün, halen hayattayız ve bedenlerimiz harika bir şekilde çalışmaktadır. Gözlerimiz güzel gökyüzünü halen görmektedir. Kulaklarımız sevdiklerimizin o güzel sözlerini duymaktadır.

Eğer gölgen yoksa ışıkta değilsindir.

Her iyi insanın korkak veya köle olacağı doğanın bir kanunudur.

Ruhumuzda güneşten daha parlak bir ışık vardır. Fakat biz onu görmeyiz.

Birbirimize gelişmemiz için, kendimiz olmamız için ve farklılıklarımızı yaşamak için gerekli olan olanağı sağlamalıyız. Bunu yapmalıyız çünkü böylece fikirler, açık sözlülük, asalet, neşe ve şifa gibi güzel şeyleri birbirimize aktarabilelim.

Eksiklik güzelliktir, delilik deha ve komik olmak sıkıcı olmaya yeğdir.

Sakın kar getirmeyen bir şeyin değeri olmadığını düşünme.

Zorlukların üstesinden gelenler bir türün en güçlüleri veya en akıllıları değildir. O türün değişime en açık olanlarıdır.

İnsan vücudu en güzel sanat eseridir.

Gerçek mutluluk diğer insanlardan, aktivitelerden veya şeylerden gelmez. Gerçek mutluluk anlamlı bir hayat yaşamakla gelir. Değerlerinizle uyuşan ve faydalı bir hayat ile.

En Güzel Felsefi Sözler

Dünyada görmek istediğiniz değişim siz olun.

Güzel kadın gözünüzü açar; bilge kadın anlayışınızı; masum kadın ise ruhunuzu.

Güzel olan her şey onu gören gözler için yapılmıştır.

Eğer bir şeyi sevmiyorsan, onu değiştir. Onu değiştiremiyorsan, tavrını değiştir.

Hiçbir zaman sessizliğe itilme, kendini kurban ettirme. Kimsenin hayata dair tanımını kabul etme, hayatı kendin tanımla.

Bir kadının güzelliği onun gözlerinden görülmelidir çünkü aşkın konakladığı kalbe giden kapıdır gözler.

Her şeyin güzel bir yanı vardır fakat bunu herkes göremez.

Güzellik güçtür, gülücük ise onun kılıcı.

İnsanlar lekeli cam gibidir. Güneş doğduğunda parlaktırlar fakat güneş battığında gerçek güzellikleri ancak içeriden bir ışık olduğu zaman ortaya çıkar.

Bir, ayaklarının dibine değil gökyüzündeki yıldızlara bak. İki, hiçbir zaman çalışmayı bırakma çünkü çalışmak sana bir anlam sağlar, onsuz hayat boştur. Üç, eğer yeterince şanslıysan aşkı bulacaksın, unutma aşk oradadır, onu sakın boşa harcama.

Güzel sözler sayfamızı sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın. Sizin paylaşımlarınız sayesinde daha güzel sözler ve güzel mesajlar paylaşmaya devam edeceğiz.

Kendimiz hakkında düşündüklerimiz ile gerçekten olduğumuz arasında nadiren ortak nokta vardır.

Tüm hikayeler mutlu sonla bitmez. Fakat bu onların okunmaya değmediği anlamına gelmez.

Dünyanın problemi aptalların ve radikaller kendinden çok eminken, akıllı insanların şüphe dolu olmasıdır.

Müziksiz bir hayat hata olurdu.

Kahkahasız bir gün boşa harcanmış bir gündür.

Güzel bir kadını kıskanmak sizi güzelleştirmez.

Neden sevdiklerinize güzel sözler ve güzel mesajlar göndermelisiniz?

Yapılan bilimsel araştırmalar güzel söz ve güzel mesaj okuyan insanların psikolojik olarak rahatlama sağladığını ortaya koymaktadır. Hem siz bu tür güzel sözler okuduğunuzda hem de bu güzel mesajlar sevdiklerinizde paylaşıldığında onlar da kendilerini daha iyi hissedecekler. Bu nedenle anlamlı sözleri okumaktan ve dilediğiniz kişiye göndermekten imtina etmeyin.

Anlamlı güzel sözler göndererek bir insanın sevgisini kazanabilir miyim?

Bu kesinlikle mümkündür, çünkü anlamlı güzel sözler gönderdiğiniz zaman bunu okuyan kişinin beyninde olumlu düşünceler canlanacaktır. Bu tür pozitif düşünceler sözleri siz gönderdiğiniz için size yönelecek ve sizinle özdeşleşecek. Bir süre sonra o kişi size de olumlu duygular besleyecektir. Size birinin güzel söz söylediğinde hissettiğiniz o olumlu duyguları düşünün. İçinizde bir mutluluk duygusu oluşmuştu, değil mi? İşte bu duyguyu siz de diğerlerinde bu tür sözler göndererek yaratabilirsiniz.

Peki ne tür güzel sözler göndermeliyim?

Bu konuda kendinizi kısıtlamanıza hiç gerek yok. Güzel sözler anlamlı sözlerden, felsefi sözlere kadar birçok alanda değişkenlik göstermektedir. Burada önemli olan sözün karşı insanda uyandırmak istediğiniz duyguyu yansıtmasıdır. Bu göndereceğiniz sözde açık seçik de belirtilebilir fakat örtük bir anlam içererek de bu duyguyu yansıtabilir.

Sevgiliye güzel aşk sözleri göndermek onu nasıl etkiler?

Tabii ki sevgiliye güzel aşk sözleri göndermelisiniz çünkü her kadın böyle hoş sözler duymaktan hoşlanacaktır. Sevgiliye güzel söz söylemezseniz onu kaybetme riski ile karşı karşıya kalırsınız. Zaten çoğu kişinin başına gelmiştir. Bir kadının onlarca talibi vardır. Bu yüzden onun başkalarının söyleyeceği sözlerden etkilenmesinin önüne geçmek için siz güzel sözler ile onu etkilemelisiniz.

Facebook Comments